سایت گردشگری بوروگ

اخبار گردشگری، تور، ویزا، بلیط

دلایل تشکیل پرچم فرانسه از سه رنگ

رنگ پرچم فرانسه “ترکیب” نمادهای مختلف، که پس از این واقعیت اختراع شد:
– آبی رنگ سنت مارتین، افسر غنی غول-روم است که شمشیر آبی خود را با شمشیر خود پاره کرد تا نیمی از آن را به فقیری که او را در برف گمراه می کرد، بیاورد. این نماد مراقبت، وظیفه ای است که ثروتمندان باید به فقرا کمک کنند.
– سفید، رنگ مریم باکره است که پادشاه فرانسه در قرن ۱۷ توسط لوئیس XIII ارتداد کرد. این نیز رنگ جوآن قصر است که زیر آن علامت انگلیسی بود که در نهایت از پادشاهی خارج شد (قرن ۱۵). منطقی رنگ ارغوانی بود. کشتی های پادشاه در دریاها پرچم سفید سفیدی داشتند.
– قرمز رنگ سنت Denis، حامی سنت پاریس است. پرچم اصلی (پرچم جنگی) پادشاهان پرچم قرمز سنت دنیس بود.

پیر گای، ۱۵ سپتامبر ۱۹۹۸

بیشتر پرچم های فرانسوی، حداقل در ابتدای استفاده از آنها، دارای سایه بسیار آبی تیره هستند، گاهی اوقات به نام bleu drapeau (پرچم آبی). Petit Larousse Illustré هیچ چیز در bleu drapeau ندارد، اما:
Bleu roi: bleu soutenu (celui du drapeau francais) (پادشاه آبی: قوی آبی، آبی پرچم فرانسه ).
بنابراین، به نظر می رسد که استفاده از آبی تیره برای پرچم فرانسوی به طور گسترده پذیرفته شده است، زیرا سعی در توصیف سایه “شاه آبی” دارد.

ایوان ساچ، ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۱

برای پرچم های دریایی، خدمات تعمیر و نگهداری نیروی دریایی فرانسه (HCC) مشخصات زیر (با توجه به استاندارد AFNOR NFX 08002):

آبی ۵۰۳
سفید ۶۶۵
قرمز ۸۰۵

آبی پانتون ۲۸۲c و قرمز ۱۸۶c ترجمه من (تقریب) این رنگ است.

دستورالعمل پروتکل المپیک ۲۰۱۲ لندن (راهنمای پرچم ها و پاداش ها در لندن ۲۰۱۲ [loc12]) توصیه هایی برای طرح های پرچم ملی ارائه می دهد. هر NOC یک عکس از پرچم، از جمله سایه PMS، برای تأیید آن توسط LOCOG ارسال شد. هنگامی که این امر به دست آمد، LOCOG یک نسخه ۶۰ در ۹۰ سانتی متر پرچم برای تأیید بیشتر را تولید کرد. بنابراین، در حالی که این مشخصات ممکن است رسمی، دولت، نسخه از هر پرچم نیست، آنها قطعا همان چیزی است که NOC معتقد به پرچم بود.
برای فرانسه، PMS Reflex آبی، ۰۳۲ قرمز. نسخه عمودی به سادگی پرچم تبدیل شده از طریق ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت است.

ایان سامنر، ۱۰ اکتبر ۲۰۱۲

Jean-Pierre Raffarin، نخست وزیر فرانسه از ۶ مه ۲۰۰۲ تا ۳۱ مه ۲۰۰۵، به طور صحیح از تفسیر خود از رنگ پرچم در سخنرانی های سیاسی خود استفاده کرد.

۸ مه ۲۰۰۲ – مصاحبه توسط F. Leroy، France3 Poitiers، کانال تلویزیونی منطقه Poitou، منطقه Raffarin.
[…] (امروز من این خدمت را انجام می دهم)، امروز، من خدمت می کنم این سه رنگ زیبا، آبی تاریخ ما، سفید امیدمان و قرمز خون اجداد ما، این پرچم آبی، سفید، قرمز […])

۱۱ نوامبر ۲۰۰۲ – مراسم یادبود ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ در مواجهه با سرکوب در ردوند، جایی که بازپرداخت امضا شد.
[این …] (این پرچم که مطابق با آبی تاریخ ما است، سفید از ما است امید و قرمز خون بزرگان ما، خون جلال ما […])

۷ مارس ۲۰۰۳ – انجمن اروپایی در آویینون.
[…] نکته جالب توجهی که در این مورد به چشم می خورد، این است که شما می توانید از آن استفاده کنید، در صورتی که هنوز عضو نشده اید، در غیر این صورت می توانید از آن استفاده کنید. ([…] توجه ما نسبت به پرچم ما، به این آبی تاریخ، این سفید امید، این قرمز خون از اجداد ما است.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *