سایت گردشگری بوروگ

اخبار گردشگری، تور، ویزا، بلیط

پارک ژوراسیک تهران را بیشتر بشناسید

بر خلاف پارک های دیگر، شما نمی توانید به پارک ژوراسیک تهران بروید و برای یک لحظه در یک گوشه ای استراحت کنید زیرا همه چیز متفاوت و هیجان انگیز است.این پارک در سال ۲۰۱۴ در منطقه ۳۰،۰۰۰ متر مربع در غرب تهران با ۲۸ جابجایی دایناسورها و برخی دیگر حیوانات ژوراسیک در اندازه واقعی ساخته شد. این پارک آموزشی و تفریحی است که بازدید کنندگان علاقه مند را با فرصتی آشنا می کند که چگونه دایناسورها زندگی می کنند و غذا می خورند.

اسامی علمی دایناسورها در مقابل آنها نشان داده شده است تا بازدید کنندگان بتوانند با تاریخ خود آشنا شوند.
نکته جالب در مورد آنها طراحی طبیعی آنهاست، که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد دایناسورها را در حال چشمک زدن و حرکت دادن دست ها و پاها خود ببینند. همچنین یک دایناسور کودک وجود دارد که از تخم مرغ خارج می شود و دوباره در یک گوشه پارک قرار می گیرد.
حرکت دایناسورها در اندازه واقعی پارک با جلوه های صوتی و ویژه ای همراه است. یک تخم مرغ بزرگ دایناسور در یک گوشه ای از پارک وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند تماشا کنند تا بدانند چگونه دایناسورها متولد شده اند.
کودکان و نوجوانانی که از پارک دیدن می کنند می توانند با دنیای حیوانات قبل از تاریخ آشنا شوند.
در همین حال، برخی از کارگاه ها، استودیوها (برای تیراندازی ویژه با دایناسورها)، سینمای سه بعدی و مغازه ها هستند که بازدید کنندگان را بیشتر با دنیای جالب این حیوان جذب می کنند.
اصطلاح “پارک ژوراسیک” برای اولین بار توسط دکتر آمریکایی و نویسنده مایکل کریتون به عنوان رمان او در سال ۱۹۹۰ به کار برده شد. استیون اسپیلبرگ بر اساس آن در سال ۱۹۹۳ فیلمی را ساخت که پس از فیلم، موزه پارک دایناسورها “پارک ژوراسیک” در سراسر جهان در شهرهای مهم مانند ورشو، هاوانا، لس آنجلس و کیف ساخته شده است.
عکس هایی از پارک ژوراسیک تهران که از منابع مختلف گرفته شده است

منبع: سیر و گشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *